Nowy
kurs on-line
Nowy kurs on-line
Image is not available
Slider

Pomóż nam przygotować najlepszy kurs on-line.
Mamy wiedzę jak go zrobić, wiemy jakie narzędzia mogą się przydać, ale bez Ciebie nie będziemy wiedzieć komu i do czego mają służyć.
Prosimy – obejrzyj wideo i zostaw swój komentarz.
Każdy z nich jest na wagę złota, a przynajmniej na wagę bezpłatnych konsultacji…

Adam Walerjańczyk, Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Programowy Grupy SETObejrzyj wideo…

…i zostaw swój komentarz

21 komentarzy
 1. Iwona 12 lipca 2018 at 13:03

  Jak, bez względu na sytuację życiową, wierzyć w siebie w pracy, aby nie stawiać się samej w roli podwladnego/poddanego tylko kompetentnego partnera. Jak być asertywną i nie bać się wyrażać własnego zdania, aby w konsekwencji zostać mądrym managerem.

 2. Alicja 12 lipca 2018 at 14:01

  Witam serdecznie
  Należy mieć świadomość ze Twoje życie zależy od Ciebie. To Ty decydujesz i dokonujesz wyboru. Bo życie to sztuka wybory.
  Myśle o samoświadomości i rzeczowym podejmowaniu decyzji.
  Trudno opisać cała sytuacje w komentarzu ja mogę od siebie napisać ze świadomość samej siebie moich dobry i nieco gorszych stron już pomaga w dojrzałym funkcjonowaniu i podejmowaniu decyzji. Czyli coś z IE i AT . Dojrzałość = Dorosły= Asertywny
  Pozdrawiam

 3. Karola 12 lipca 2018 at 14:16

  Jak nie bac się udzielać konstruktywnej informacji zwrotnej bez poczucia winy, że kogoś krzywdzę, a więc bez myślenia “będzie mu przykro, bo przecież tak się starał”.

 4. Iwuszka 12 lipca 2018 at 17:37

  Jak znaleźć porozumienie z odmiennym typem osobowości, nauczyć się komunikować z samym sobą (ufać intuicji), potrafić słuchać i słyszeć innych, stosować strategię “win-win” w rozwiązywaniu codziennych problemów zawodowych i osobistych.

 5. Agmieszka Żuralska 12 lipca 2018 at 19:12

  -jak i co zrobić żeby łatwiej
  umieć zwolnić tempo
  -umieć odmówić bliskim i powiedzieć teraz ja
  -powściągnąć zaangażowanie emocjonalne w cudze sprawy i nie radzić nie proszona bo przecież wiem lepiej
  -jak nie brać na siebie kolejnych spraw
  Techniki,treningi pozwalające wyciszyć się
  z natłoku zawodowych spraw
  Jak rozliczać siebie z konsekwencji wdrażania zmian
  Jak stawiać innym granice w sposób łagodny i miły
  Uściski
  Agnieszka

 6. Kamila 12 lipca 2018 at 19:24

  Chciałabym być bardziej asertywna i pewna siebie, mieć więcej dystansu do pracy, nie reagować emocjonalnie na nieuzasadnioną krytykę.

 7. Anna 12 lipca 2018 at 21:04

  Nieustannie krążą mi po głowie przeróżne pytania, refleksje, przemyślenia, wątpliwości. Tym, co zajmuje mnie najczęściej są pytania o to, jak wyrzucać z głowy, serca, myślenia “śmieci” -oceny, krytyki, przepowiednie, porównania, sarkazm, ironię. Jak wyzwalać się i sprawiać, że czujesz się wolny i skupiony na braniu z życia tego, co Cię rozwija, wzbogaca, uskrzydla. Pozdrawiam

 8. Jarek 12 lipca 2018 at 21:27

  Adam bardzo mi się podoba pomysł z filmiku, co mi przychodzi dogłowy na pierwszy rzut
  Czego ja bym potrzebował:)

  – jak nauczyć się bycia konsekwentnym
  – jak stawiać sobie nowe wyzwania aby były do osiągnięcia

 9. Aneta 12 lipca 2018 at 22:37

  Chciałabym mniej pracować, bo wtedy umiałabym odpoczywać na urlopie.

 10. Hania 13 lipca 2018 at 08:57

  “Nie proście Boga o pieniądze, zdrowie, miłość…Proście o zmianę nawyków, a wtedy okaże się, że są i pieniądze, i zdrowie, i miłość…”

  Praca z nawykami & komunikacja bez przemocy -> moje propozycje.

  Dobrego czasu :)

 11. Natalia 13 lipca 2018 at 09:16

  Jak mądrze zarządzać swoim czasem, czy raczej sobą w czasie pracy. Kiedy masz do zrealizowania swoje stałe/ codzienne zadania, ale twoja praca, to praca z ludźmi i bardzo często Twoi pracownicy przychodzą do ciebie z pytaniami. Co więcej, przychodzą również pracownicy innych działów, bo wiedza, że im pomożesz.

 12. Artur 13 lipca 2018 at 11:51

  Ja odbiegnę od głównego zamysłu filmu (sytuacje do zmiany).
  Otóż wydaje mi się , że dla osoby o której mowa w filmie nie są potrzebne różne rzeczy usprawniające jego działanie. Jeżeli ktoś jest świadomy siebie i tego co robi to większość tych rzeczy wyłapał i sam spróbował naprawić. Czymś co dałoby mu do myślenia, wyrwało go z obecnej sytuacji byłoby przedstawienie 3-5 nowych zawodów.Zawodów, które mają przed sobą przyszłość np. marketing sieciowy.Może w ten sposób odkrył by, że są na rynku profesje,w których o wiele lepiej by funkcjonował, albo w ogóle zastanowił się nad swoją pozycją zawodową.

 13. Agata 13 lipca 2018 at 12:36

  Cześć Adam :) Osobiście zgłębiam NVC. Uważam, że jest to zbiór bardzo pożytecznych narzędzi. Założenia dialogu motywującego również mnie wciągnęły. Moim problemem jest zachowanie spokoju rano :) Żadne przygotowania wieczór wcześniej, żadne wstawanie jeszcze bardziej o świcie… Pytałeś o konkretną sytuację, dlatego jako przykład podaję właśnie poranek z dwulatką i pięciolatką. Konieczność wyjścia na czas i standard typu jedna się oblała, drugą cisną dresy, jedna chce zostać, druga chce jajecznicę, jedna zgubiła buta, którego przed chwilą miała naszykowanego, a druga się rozbiera z jakiegoś powodu do rosołu. Jak zaobserwować pojawiające się emocje i nie eksplodować?

 14. Adam Walerjańczyk 13 lipca 2018 at 12:44

  Kochani, dziękuję za tak obfity odzew!
  Na razie sygnalizuję tylko, że czytamy wszystko z uwagą i damy Wam znać, co dalej. Juz wiem, że na wiele Waszych przykładów będziemy w stanie przygotować odpowiedzi w kursie i widzę, że warto było Was spytać. Toż to czyste złoto!;)

 15. Kasia 14 lipca 2018 at 20:21

  Jak przekonac innych do swoich pomyslow i jednoczesnie wytrwac w swoich przekonanich i wdrazac zmiany. Mam przekonanie ze z kreatywnoscia jest ok lecz wytrwalos i skutecznosc zawodzi.

 16. Norbert 14 lipca 2018 at 22:49

  Pomogę :-)

  Chciałbym się dowiedzieć jak radzić sobie z trudnym klientem. U mnie w pracy uczą nas, że nie ma trudnych klientów, są tylko trudne, stresujące sytuacje, które powodują, że klient jest taki, a nie inny.

  Chciałbym dowiedzieć się jak delegować zadania innym pracownikom. Jak to zrobić w asertywny, ale stanowczy sposób? Nie chciałbym tracić zarówno autorytetu, jak również koleżeńskiej relacji. To coś z cyklu zjeść ciastko i mieć ciastko.

  Chciałbym nauczyć się rozpoznawać typy osobowości, zarówno pracowników, jak i klientów, żeby wiedzieć jak do tych nich mówić, jakich słów czy zwrotów używać, aby dały jak najlepszy efekt.

  W kursie chętnie zobaczyłbym jak radzić sobie ze stresem. Czy lepiej jest od razu go odreagować (w samotności). Czy lepiej jest przetrzymać cały dzień i dopiero wieczorem odstresować się (np. sport). Słyszałem, na jednym ze szkoleń, że gdy przez dłuższy czas nie odstresujemy się, to wtedy odbija się to na naszym zdrowiu, a dokładnie na najsłabszym narządzie (np. wątroba lub serce). Nawet w jednym z Waszych filmów:

  https://www.youtube.com/watch?v=M1uVB1xKQcQ

  wspominacie, że stłumione emocje pozostają w naszym ciele i jeżeli nic z tym nie zrobimy, to nasze ciało to odchoruje. Jak sobie z tym radzić, powiedzcie coś więcej na ten temat.

  • Adam Walerjańczyk 14 lipca 2018 at 23:13

   Norbert, wyjątkowo odpowiem.. W kursie planujemy odpowiedź na Twoje pytania. Ale widzę, że potrzeba czegoś więcej – społeczności. Będzie więc też grupa na Facebooku, którą będę osobiście moderował. Jeśli tylko będę mogł Ci pomóc, zrobię to z wielką przyjemnością. Pozdrawiam!

 17. Sowa 15 lipca 2018 at 23:49

  …jak reagować na niekompetencję szefa? (Siedzisz sobie, słuchasz, kombinujesz- ale wiesz jak ugryźć problem, bo znasz się na rzeczy od dawna, a tu nagle “kwiatek”… szef oświadcza coś, co nijak nie pasuje do układanki, którą ty masz ułożyć…)

 18. Kasia 16 lipca 2018 at 22:47

  Dzień dobry.
  Jak czytam poprzednie wpisy to stwierdzam, że wszystko by mi się przydało :)
  Dorzucę jeszcze:
  – Jak budować siłę i odporność psychiczną?
  – Wczoraj koleżanka/kolega z działu, dzisiaj szef tego działu. Jak sobie poradzić z wyzwaniami, które ta sytuacja niesie?

  Pozdrowienia :)

 19. Karina 17 lipca 2018 at 11:33

  Hej, dorzucam jak radzić sobie z wewnętrznym sabotażystą, jak zdjąć z siebie obowiązki i dać przestrzeń innym do działania bez krytyki i przyzwoleniem do doświadczania i popełniania błędów, jak sobie odpuścić bez wyrzutów sumienia

 20. Admin 26 lipca 2018 at 12:51

  Dziękujemy za Wasze komentarze dotyczące treści, które powinny znaleźć się w naszym nowym kursie online.
  Dzięki Wam obraliśmy kierunek, wiatr w żaglach też już jest. Załoga do pracy!

  P.S. Obiecane konsultacje zostały już rozlosowane, a do szczęśliwców wysłaliśmy maila lub wiadomość prywatną. Sprawdźcie skrzynki.

.,.