TEATR IMPROWIZACJI

Przeżyj twórczą i pełną zabawy interakcję z innymi ludźmi, bez wcześniejszego przygotowania, w chwili obecnej kreując, czyli improwizując.

TEATR IMPROWIZACJI

Przeżyj twórczą i pełną zabawy interakcję z innymi ludźmi, bez wcześniejszego przygotowania, w chwili obecnej kreując, czyli improwizując.


Dlaczego warto?

Bo improwizacja zawsze dzieje się między ludźmi, we wzajemnym kontakcie, pełnym zaufania, akceptacji i dobrej woli. A do tego niezwykle uczy słuchania i bycia uważnym na drugą osobę. Otwiera i koncentruje na byciu „tu i teraz”, osłabiając analizę i wzmacniając spontaniczną, intuicyjną, twórczą i emocjonalną reakcję na to, co się TERAZ dzieje.
A wszystko w atmosferze humoru, żartu i lekkości. To kwintesencja uczenia przez zabawę.

Co proponujemy?

Niesłychanie twórczą i pełną zabawy interakcję z innymi ludźmi, w grupie – bez wcześniejszego przygotowania, w chwili obecnej kreując – czyli improwizując – postacie, dialogi, sceny, sytuacje oraz wręcz całe światy. Będziemy się wzajemnie inspirować, słuchać i wykorzystywać nasze pomysły.

Ranking?

Wartość merytoryczna: 100%
Praca zespołowa: 100%
Wymagana sprawność fizyczna: 20%
Ryzyko zabrudzenia: 0%

Ekspert teatru improwizacji?

Piotr Barański
Improwizator sceniczny, coach, trener, copywriter.

Wpływ na Twój biznes?

Rozwój kompetencji w zakresie:

  Współpracy opartej na relacjach partnerskich.
  Efektywnej komunikacji w zespole.
  Elastyczności i gotowości na zmiany.
  Kreatywności i innowacyjności.

Przykładowy scenariusz?

Grupa, w trakcie szeregu ćwiczeń i zabaw zaczerpniętych ze świata teatru improwizowanego, rozwija swoje umiejętności improwizacyjne – uczy się słuchać (czyli naprawdę słyszeć i rozumieć, co druga osoba nam mówi), elastycznie i spontanicznie reagować i razem budować spójne historie lub/i sytuacje. Przygotowuje się w ten sposób do wspólnego wystąpienia na scenie. Scenariusz przedstawienia zawsze tworzy się „sam” – na miejscu i jest wypadkową osobowości, ludzkich doświadczeń i wzorców kontaktu, także w grupie. Może dotyczyć życia. Może też dotyczyć firmy i sytuacji, które mają w niej miejsce. Można dzięki temu coś ZOBACZYĆ, POCZUĆ i ZROZUMIEĆ. Można dzięki temu wyciągnąć wnioski i zastanowić się, co można zmienić, by BYŁO LEPIEJ (sprawniej, milej, optymalniej, produktywniej…).
Można dzięki temu wspierać ludzi poprzez pokazanie i wzmocnienie ich silnych stron.
A można też wszystko potraktować jako zabawę, integrację i sposób wzajemnego poznania się – co też wydatnie może przełożyć się na lepszą współpracę. Może to być także znakomita forma świętowania zakończonego projektu lub wdrożonej zmiany.
Jak widać, możliwości jest wiele.
Wielki finał to blask reflektorów, scena, widownia i improwizowany spektakl – pełne śmiechu, sytuacyjnego i słownego humoru przedstawienie tworzone na oczach widzów, które na długo zapada w pamięć i żyje w firmie przypominając o jej wartościach i sile działających razem ludzi.