ZADANIA LINOWE

Rusz w teren, wyposażony w nowe umiejętności, potrzeby sprzęt i wspierany przez doświadczonego instruktora rusza w teren.

ZADANIA LINOWE

Rusz w teren, wyposażony w nowe umiejętności, potrzeby sprzęt i wspierany przez doświadczonego instruktora rusza w teren.


Dlaczego warto?

W biznesie powodzenie wielu projektów zależy od sprawnej współpracy ludzi w nie zaangażowanych. Współpracy opartej na odpowiedzialności, zaufaniu i wzajemnym wsparciu. Ważne jest też planowanie i odpowiednie rozdzielenie zadań. W teorii wiedzą o tym wszyscy.
My proponujemy doświadczenie tego w warunkach, gdzie wszystkie te elementy nabierają szczególnego i namacalnego wręcz znaczenia. W terenie, gdzie trudno schować się za teoretycznymi modelami i ładnymi zdaniami z książek. W miejscu gdzie trzeba działać, współpracować, dbać o zespół i zrealizować cel mimo przeciwności.

Co proponujemy?

Zadania linowe na wyjazdach integracyjnych to nic nowego. Nie trudno znaleźć kogoś kto zjeżdżał na tyrolce nad rzeką, czy schodził z asekuracją z wysokości.A gdyby tak odwrócić role? Oddać w ręce grupy cały ten trud zaplanowania przeprawy, wybrania na nią optymalnego miejsca, dobrania sprzętu i przede wszystkim zadbania o bezpieczeństwo.
Takie wyzwanie kształtuje prawdziwą odpowiedzialność za siebie nawzajem, daje szansę doświadczenia roli pracy zespołowej. Kształtuje liderów i przywódców. Bazując na naszych doświadczeniach uczestniczenia i organizowania rajdów typu adventure, zapraszamy do prawdziwej przygody z wysokością, adrenaliną i bajecznie kolorowym sprzętem wspinaczkowym. Podobno przy pomocy liny i systemu bloczków można zrobić wszystko. Dość powiedzieć, że przy pomocy takiego zestawu jeden z naszych instruktorów musiał wciągnąć wrak samochodu na dach wieżowca. Zrobił to.
I Państwo z naszą pomocą też możecie tego dokonać..

Ranking?

Wartość merytoryczna: 100%
Praca zespołowa: 100%
Wymagana sprawność fizyczna: 80%
Ryzyko zabrudzenia: 50%

Wpływ na Twój biznes?

Rozwój kompetencji w zakresie:

  Współpracy zespołowej.
  Planowania strategicznego.
  Przywództwa i zarządzania.
  Delegowania zadań.
  Pracy na silnych stronach.

Przykładowy scenariusz?

Grupa we wstępnej fazie przechodzi szkolenie z podstaw asekuracji, zakładania stanowisk oraz obchodzenia się ze sprzętem wspinaczkowym. Wyposażona w nowe umiejętności, potrzebny sprzęt i wspierana przez doświadczonego instruktora rusza w teren. Zadanie jest proste, podobnie jak w rajdach typu adventure – trzeba w możliwie krótkim czasie dotrzeć do wyznaczonego punktu. Niby proste. Po drodze okazuje się jednak, że teren jest usiany pułapkami w postaci wąwozów, rwących potoków i formacji skalnych, a czasem nawet jaskiń. I tu zaczyna się wyzwanie.
Grupa sama, korzystając z dostępnego sprzętu, musi opracować i przygotować przeprawy. Może to być tyrolka, most linowy, skok do wahadła, czy zjazd na linie. Założenie jest proste. Cały zespół ma bezpiecznie dotrzeć do celu. Tylko jak tego dokonać, kiedy ktoś przecież musi zostać, żeby asekurować, czy zabezpieczać. I to właśnie jest sedno wyzwania.

Eksperci zadań linowych?

Tomek Deroń
Przewodnik górski, instruktor survivalu, rekreacji ruchowej i harcerstwa, pedagog, socjoterapeuta.
Wojtek Hernik
Instruktor survivalu, wspinaczki, harcerstwa, strzelectwa i ratownictwa kataklizmowego, taternik, jumpmaster.