SETki inspiracji
Podcast Grupy SET
Slider

SI 087 – Rywalizacja czy kooperacja

 

W tym odcinku usłyszysz o tym, co czerpiemy z rywalizacji oraz dokąd może ona zaprowadzić.

Posłuchaj.

 


Jak słuchać naszego podcastu:

Możesz słuchać go praktycznie wszędzie zarówno na urządzeniu stacjonarnym, jak również mobilnym (smartfon, tablet, smartwatch). Nasz podcast dostępny jest dla Ciebie…
…na stronie SETek Inspiracji:

SŁUCHAJ NA grupaset.pl

…w serwisie iTunes:

SŁUCHAJ W ITUNES

…w serwisie Spotify:

SŁUCHAJ W SPOTIFY

Recenzuj nasz podcast:

Jeśli chcesz, aby inne osoby poznały nasz podcast, zostaw recenzję w iTunes. Dzięki temu podcast będzie wyżej w rankingach i dotrze do większej liczby osób.

Subskrybuj nasz podcast:

Jeśli podoba Ci się nasz podcast i nie chcesz przegapić żadnego odcinka to koniecznie subskrybuj. Podcast możesz subskrybować…
…w serwisie iTunes:

SUBSKRYBUJ W ITUNES

…w aplikacjach na Android:

SUBSKRYBUJ NA ANDROID

Twoja opinia:

Co sądzisz o tym odcinku? Jakie masz przemyślenia/refleksje/wnioski? Podziel się i zostaw komentarz poniżej.
A jeżeli uważasz, że warto było posłuchać to podziel się ze znajomymi.
Udostępnij
O autorze: Adam Walerjańczyk
Interesuje się wieloma rzeczami z różnych dziedzin, ale bardzo, bardzo ogólnie. Wesoły i niekonsekwentny. Aktualnie zainteresowany marketingiem, postprodukcją filmową i mediami społecznościowymi. Kieruje się intuicją bardziej niż dowodami. Potrzebuje wokół siebie ludzi o dokładnie przeciwstawnych stylach działania i na szczęście takich ma.
2 komentarze
 1. Komentarz na Surowo ;) 11 stycznia 2022 at 15:01

  Temat rywalizacji fajnie podejmuje Simon Sinek (nie on pierwszy) i mówi o różnicy między dążeniem do tego, żeby stać się najlepszym a dążeniem do tego, by stawać się lepszym. To też widać na przykładzie firm/artystów/każdego. O ile można całkiem nieźle urządzić sobie życie mając na koncie tylko jeden hit (takie Last Christmas stworzyć), to przydatniejsza dla nas i otoczenia postawa mówi: rób to najlepiej jak potrafisz (można bez, sprawdziłem, to sfrazeologizowane porównanie).
  W tym kontekście mamy rywalizację, która jest mniej destrukcyjna (choć zawsze można dodać do tego MUSZĘ lepiej, niż wczoraj i docieramy do wyczynowego sportu ;)).
  Jednym zdaniem: Jeśli rywalizować, to z poprzednim (własnym) rezultatem, nie z sąsiadem (jemu za to można po polsku życzyć wymiany filtra oleju w passacie).

  W tym wypadku nawiązanie do książki Gra nieskończona (Infinite Game) Simona Sineka.
  Jeszcze do wschodu i zachodu – to stąd mamy rozróżnienie:
  sporty walki: boks;
  sztuki walki: karate itd.

  • Adam Walerjańczyk 12 stycznia 2022 at 09:19

   Dziękuję za pouczający i taktownie żartobliwy komentarz;) Temu właśnie ma służyć podcast – wzajemnym inspirowaniu się i uzupełnianiu wiedzy. Mam nadzieję na więcej!

Napisz komentarz